کمک به محیط زیست با کاتالوگ‌ دیجیتال

کمک به محیط زیست با کاتالوگ‌ دیجیتال چگونه امکان پذیر است؟

یکی از جاهایی که کاغذ زیادی مصرف میشود بروشورها و کاتالوگ های تبلیغاتی است.حداقل تعداد برگه های یک کاتالوگ 8 صفحه است.که برای هر 12000 صفحه کاغذ یک درخت باید قطع شود و در نتیجه فقط برای تولید 1500 کاتالوگ 8 صفحه ای باید یک درخت از روی کره خاکی ما حذف شود. یعنی به ازای 62000 شرکت کننده در نمایشکاه بین المللی تهران در سال قریب 100 درخت نابود خواهد شد. کمک به محیط زیست با کاتالوگ‌ دیجیتال چگونه امکان پذیر است؟

حال کاتالوگ دیجیتال در این باره چه کمکی به ما می کند؟

از جنگل زدایی جلوگیری می‌کند: میلیون‌ها درخت برای تهیه‌ی کاغذ مورد نیاز است که به معنی قطع درختان زیادی می‌باشد. از بین رفتن درختان در نهایت بر اکوسیستم جنگل تأثیر می‌گذارد. ماهیت رسانه‌های دیجیتال، موجب می‌شود تا کسب‌وکارها، محصولات و سایر اطلاعات مانند قیمت را فوراً و بدون استفاده از کاغذ یا جوهر به روز کنند. این امر باعث کاهش جنگل‌زدایی و همچنین نجات مردم از خشم بلایای محیط زیست می‌شود.

کاهش هزینه های انرژی 

عدم چاپ کاتالوگ‌های شما به همراه صرفه‌جویی در درختان، منجر به کاهش هزینه‌های انرژی نیز می‌شود. از بین بردنِ نیاز به استفاده از کاغذ نه تنها باعث صرفه‌جویی در اکوسیستم جنگل می‌شود بلکه باعث صرفه‌جویی در مصرف آب و همچنین انرژی می‌گردد.

از آلودگی کاغذ جلوگیری می‌کند

کاغذ نه تنها جنگل‌زدایی را به خود اختصاص می‌دهد بلکه به شکل آلودگی کاغذ بر محیط زیست نیز تأثیر می‌گذارد. کارخانه‌های تولید کاغذ، سومین آلاینده‌ی بزرگ در جهان صنعتی است. کاتالوگ‌های دیجیتال نیازی به کاغذ ندارند، به این معنی که ضرورت تولید کاغذ را محدود می‌کنند. استفاده‌ی حداقل از کاغذ باعث کاهش سطح بالای آلودگی آب و خاک و همچنین ضایعات حاصل از تولید کاغذ می‌شود که تأثیر مثبتی بر محیط ما دارد زیرا از آلودگی هوا و کاغذ جلوگیری می‌کند. تولید ردپای کربن را کاهش می‌دهد: فعالیت آنلاین شامل عضویت در صفحات، ارسال ایمیل به صورت انبوه و همچنین انتخاب پاسخ همه‌ی این‌ها منجر به انتشار کربن می‌شود. وجود كاتالوگ در محل خاص، مانع از ارسال ایمیل به همه‌ی مشتریانی می‌شود كه نهایتاً انتشار كربن را كاهش می‌دهد. این کاهش، اثرات مثبتی بر محیط زیست دارد.

موجب صرفه‌جویی در منابع طبیعی: چاپ مقاله برای هر نوع مستلزم بهره‌برداری از منابع طبیعی است. کاتالوگ‌های دیجیتالی به صورت الکترونیکی بوده و نیازی به کاغذ ندارند. این به معنای حفظ مقدار زیادی از منابع طبیعی است که برای تولید کاغذ مورد نیاز برای چاپ کاتالوگ و بروشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقالات مرتبط

مقالات دیگر در زمینه کاتالوگ دیجیتال

خانه کاتالوگ دیجیتال داچه طراح کاتالوگ هوشمند دیجیتال در ایران
نقش کاتالوگ دیجیتال در دنیای دیجیتال مارکتینگ
کاتالوگ آنلاین
افزایش فروش با کاتالوگ دیجیتال آنلاین

"*" indicates required fields

در صورت تمایل توضیحات بیشتر را در اینجا وارد کنید