نقش محتوا

نقش محتوا در افزایش بازدید سایت

نقش محتوا در افزایش بازدید سایت

نقش محتوا در افزایش بازدید سایت چیست؟ طبیعتا تمامی سایت ها در تلاش اند که تعداد بازدید هایشان را روز به افزایش دهند. برای افزایش بازدید سایت ،باید از قوانین و مقرراتی در راستای پیشرفت آن پیروی کرد. یکی از مهمترین این مقررات محتوا است. قبل از اینکه وارد بحث نقش محتوا در افزایش بازدید سایت  شویم بهتر است با تعریف تولید محتوا آشنا شویم.

 

نقش محتوا در افزایش بازدید سایت
نقش محتوا در افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت

داشتن یک سئو عالی ،محبوبیت در گوگل،بازدید بالای سایت،همراهی کاربران ماندگار مهمترین موضوعاتی هستند که، یک تجارت تحت وب  برای افزایش سود خود نیاز دارد.مواردی که در بالا از آن یاد شده، دارای ارزش زیادی است. اگر این موضوعات به درستی در وب سایت وجود داشته باشند ، درآمدی غیر قابل پیش بینی و همیشگی را به دنبال دارد.

اینجاست که سوالی در ذهن شما به وجود می آید که چگونه به این هدف والا دست پیدا کنیم؟ برای رسیدن به این هدف راه حل های زیادی وجود دارد . یکی از این راهکار ها تولید محتوا است.

اگر کسب و کار تازه ای را شروع کرده اید ،یا در حال رقابت با رقیبان خود هستید هیچ جای  نگرانی وجود ندارد.

شما میتوانید با یک تولید محتوا بی نقص تجارت خود را پر سود کنید و صفحه اول گوگل قرار بگیرید. با تولید محتوا قوی تر  حتما پله های ترقی را سپری می کنید.

 

تعریف محتوا
تعریف محتوا

تعریف تولید محتوا

تولید متن، عکس ،فیلم و.. را تولید محتوا میگوییم. در ابتدا به تولید محتوا متنی اشاره میکنیم.

تولید محتوا متنی متشکل است از متنی با بیش از 300 کلمه که درباره کلمات کلیدی سایت، اطلاعاتی را به صورت تخصصی ارائه میکند.

برای اینکه بتوانیم یک محتوا سئو شده و خوب را تولید کنیم، باید زمان و هزینه زیادی را صرف این کار کنیم .

تولید این محتوا ها به ظاهر کار ساده ای به نظر می رسد،اما باید در نظر داشت که یک محتوا بی عیب سوالاتی که در ذهن کاربران هست را برطرف میکند . همچنین باعث میشود که، کاربر لذت کافی را از خواندن متون ببرد. کامل و خوب بودن محتوا این  امکان را میدهد، کاربران دوباره به سایت بازگردند و ماندگاری آن ها را هم در پی خواهد داشت .

 

 

نقش تولید محتوا

به طور معمول یک کاربر با سرچ کلمه ایی خاص و کلی یا مطرح کردن یک سوال وارد سایت میشود. حال چه چیزی میتواند یک کاربر را یا توجه به گفته بالا جذب کند؟

قطعا اگر یک محتوای خوب داشته باشید کاربر به راحتی جواب سوال خود را پیدا میکند . برای این باید در رابطه با موضوع اصلی سایت یک توضیح مختصر و مفید داده شود. و به گونه ایی نباشد که کاربر از خواندن ادامه متن  منصرف گردد.بلکه باید طوری باشد که مشتری  از خواندن آن لذت ببرد و با اقوام و دوستان خود به اشتراک بگذارد.

در آخر این دیدگاه و راه حل باعث افزایش بازدید سایت می گردد و در صفحه ی اول گوگل قرار میگیرد .

 

انواع تولید محتوا
انواع تولید محتوا

انواع تولید محتوا

 • وبلاگ: تولید محتوا در وبلاگ ها به گونه ایی است که ،به راحتی میتواند فریبنده باشد .با وجود این پتانسیل شما می توانید آنچه در کسب و کارتان هست را به راحتی ارائه کنید. نکته قابل ذکری که در این مبحث وجود دارد این است که  مطالب نباید طولانی باشند .
  زیرا برای مخاطب کسل کننده میشود و جذابیت خود را از دست میدهد. میانگین تعداد کلمات موجود باید 700 تا 1000 باشد .
 • محتوای دسته بندی شده: شما با توجه به هدف کسب و کار خود باید مطالب را دسته بندی کنید . مقررات کلی این دسته بندی ها این است که باید در هر دسته محتوا حداکثر 200 کلمه وجود داشته باشد.
 • نوشته‌های طولانی: این سبک از نوشته ها معمولا مربوط به آموزش و اطلاع رسانی است.با تفکر درباره آموزش های موجود و خلق ایده های جدید میتوانید پیشرفت بیشتری را در پی داشته باشید. با توجه به  نام این مبحث محدودید در مورد تعداد کلمات وجود ندارد زیرا برای یادگیری کامل کاربران باید متون آموزنده باشد و اطلاعات به صورت کامل و جامع منتقل گردد.
 • پست مهمان: با انجام این عمل می توانید  دسترسی به سایت و بازدید ها را افزایش دهید.
 • ویدئو: یکی از انواع تولید محتوا که نقش بسزایی دارد ،ویدیو است. از شبکه های اجتماعی تا… برای بالا بردن مشارکت از ویدیو استفاده میکنند.اگر ویدیو به زور درستی استفاده گردد می تواند، منافع والایی را به دنبال داشته باشد .ازین منافع می توان به افزایش مشارکت راه حلی برای شناساندن برند و درگیر کردن مخاطب اشاره کرد .
  یکی از وبسایت های معتبر طی بررسی به این نتیجه رسیده که ویدیو می تواند در Landing Page  به نرخ 80 درصد تبدیل را افزایش دهد.
 • کتاب الکترونیکی :کتاب های الکترونیکی معمولا در قالب PDF ساخته میشوند. هدف از تولید این آثار معرفی تخصصی کسب و کارها به مشتریان بالقوه است.به طور معمول وب سایت ها برای در اختیار قرار دادن این کتاب ها ایمیل بازدیدکنندگان و خوانندگان را دریافت میکنند، که این کار برای ایمیل مارکتینگ هم یک قدم عالی است.
 • پادکست : امروزه شنوندگان زیادی به پادکست ها علاقه نشان داده اند.این نوع از تولید محتوا برای کسانی که برای خواندن وقت ندارد کارایی زیادی دارد. همچنین این بهترین فرصت برای جلب توجه جامعه هدف است.
 • ایمیل مارکتینگ : کسب و کار های زیادی مانند فروشگاه های اینترنتی و… برای انتشار محصولات و محتواهای خود ، بهتر است از ایمیل مارکتینگ استفاده کنند. مشخصا افرادی که توسط ایمیلشان در وب سایتها عضو شده اند علاقه خود را به مطالب نشان داده اند، پس بهتر است ازین پتانسیل به وجود آمده استفاده لازم را برد.
  معمولا این ایمیل ها ساده و کوتاه تولید میشوند . با توجه به این موضوع بخش مهم در این محتوا ها تیتر و عنوان است. پس باید تیتر جذاب و تاثیر گذاری انتخاب شود.

 

کاتالوگ دیجیتال

نوع دیگری از تولید محتوا کاتالوگ دیجیتال است . این کاتالوگ ها با فناوری نوین و صرفه جویی در هزینه ها می تواند یک محتوا خوب برای تجارت ها باشد . زیرا اکثر محتوا های دیگر را از جمله ویدیو، پادکست، تصویر و .. را در خود جا داده است.

پس به عبارت عامیانه ای یک تیر و دونشان است . تقریبا می تواند کامل ترین نوع تولید محتوا باشد . با استفاده از کاتالوگ دیجیتال میتوان جامع ترین تعریف را از محصول ، خدمات و اهداف کسب و کار ها داشته باشیم . به علاوه بر مزایایی که قبل تر از آن صحبت شد محاسن دیگری هم دارد که در این مجال نمی گنجد.

 

راهکارهای یک تولید محتوای با کیفیت

اگر تا به حال در مورد تولید محتوا مطالعه نکردید اطلاعاتی در دست ندارید که چگونه با یک محتوای خوب بازدید را افزایش دهید.  بهتر است ، اول یا اصول آن آشنا شوید سپس وارد این حوزه شوید.

طبیعتا باید هدف خود را مشخص کنید که چگونه محتوایی را لازم دارید و به چه مخاطبانی احتیاج دارید ،همچنین می خواهید در چه فضایی بارگذاری کنید. در اینجاست که میتوانید به درستی تولید محتوا کنید.

بازاریابی دیجیتال
بازاریابی دیجیتال

سئو محتوا و تاثیر آن بر افزایش بازدید سایت

محتوای سئو شده  نویسنده را با حفظ جذابیت برای کاربران اطلاعات دقیق و کاملی را منتقل می کند. نباید متن از جایی کپی شود،کلمات کلیدی  مورد توجه واقع گردد و سعی کند که محتوایی باب میل موتور های جستجو گوگل طراحی کند.

نویسنده باید با توجه به اینکه مخاطب چه چیزهایی نیاز دارد و سرچ میکند بنویسد. در این صورت است که رتبه در موتور جست و جو افزایش می یابد . همچنین باید توسط کلمات کلیدی که در ذهن مخاطبان هست محتوای خود را ارائه دهد.

نکته ایی که در این زمینه وجود دارد که نباید در استفاده کلمات کلیدی زیاده روی کرد. زیرا این موضوع می تواند،باعث شود که محتوا از دید گوگل بی کیفیت جلوه کند.

 

جمع بندی

احتمالا با خواندن این مطالب به اهمیت تولید محتوا و افزایش بازدید سایت پی برده اید . تیم متخصص داچه میتواند، برای سهولت روند تولید محتوا برای کسب و کارتان ،راهنمایی ها و روش هایی را در اختیار شما قرار دهد. همچنین کاتالوگ دیجیتال  داچه سعی دارد تا با روش های نوین و ترند در این میدان رقابتی سربلند و پیروزتان کند .

مقالات مرتبط

مقالات دیگر در زمینه کاتالوگ دیجیتال

خانه کاتالوگ دیجیتال داچه طراح کاتالوگ هوشمند دیجیتال در ایران
نقش کاتالوگ دیجیتال در دنیای دیجیتال مارکتینگ
کاتالوگ آنلاین

"*" indicates required fields

در صورت تمایل توضیحات بیشتر را در اینجا وارد کنید